Van olyan ember, aki hajlamos kibillenteni az egyensúlyodból? Aki annyira bosszant, elkeserít vagy dühít, hogy nem is igazán érted, hogyan lehet rád ilyen nagy hatással? Nem tudsz felülkerekedni a helyzeten, és nem érted miért? Ilyenkor nem ismersz magadra.
Úgy szoktam fogalmazni, hogy ezek a helyzetek gombokat nyomogatnak rajtunk. Mindannyiunknak vannak „gombjai” vagy sebei. Ezek a sebek még gyermekkorodban keletkeztek, amikor egy felnőtt a hatalmával visszaélve bánt veled. Például: rendszeresen nem adott Neked igazat; nem hallgatott meg; bármit tettél, az nem volt elég jó; leszólta a kreativitásodat; részegen kiabált; vagy erőtlennek és magányosnak érezted magad.
Felnőtt korunkban is ott él bennünk az a kislány, aki tehetetlenül élte meg a bántó helyzetet. Az ő sebei még nem gyógyultak be. (Nem, az idő nem gyógyítja be a sebeket!)
Felnőtt nőként is kerülhetünk nagyon hasonló helyzetbe. Lehet egy személy vagy maga a szituáció, ami feléleszti a kislány érzéseit: megijed, megdermed, megsértődik, dühös vagy szomorú lesz. Mert azt érzi, hogy továbbra sincsenek eszközei, amivel megvédheti magát és kiállhat az igazáért.
Mit tegyél?
1. Vedd elő a naplódat és írd össze legalább 10 olyan erősségedet, amelyekre gyermekkorod óta tettél szert. Pl.: meg tudom nyugtatni magam, nyugodtan el tudom mondani a véleményemet, anyagilag nem vagyok kiszolgáltatva senkinek.
2. Tudatosítsd magadban, hogy már nem vagy kiszolgáltatott gyerek. Felnőtt nőként meg tudod nyugtatni a benned élő kislányt.
A benned élő, érzelmileg sebzett kicsi lányt szeretgesd meg, figyelj rá, védd meg, és értsd meg!
Te hogyan gyógyítod a belső kislány érzelmi sebeit?
Tetszett ez az írás? Szívesen értesülnél elsőként a legújabb blogbejegyzésekről és programokról? Akkor iratkozz fel a Budoár hírlevélre! Küldd el minden nő ismerősödnek ezt a bejegyzést, akinek szüksége lehet gondoskodásra!